Zakrzówek – niewielka miejscowość w powiecie kraśnickim. Tutaj we wrześniu 2018 roku powstała pierwsza Spółdzielnia Socjalna Horyzont, której założycielami jest Gmina Zakrzówek i Fundacja „Mozaika”. W dniu 30 marca 2019 roku odbyło się uroczyste otwarcie spółdzielni.

Zaproszeni goście dowiedzieli się co skłoniło kilka pań do prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego oraz poznali osoby, które od początku były zaangażowane w to przedsięwzięcie. Uroczystego otwarcia spółdzielni dokonali: Małgorzata Mączka – prezes Spółdzielni Socjalnej Horyzont, Angelika Marcinkowska – kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zakrzówku, Beata Jerczyńska – prezes Fundacji Mozaika, Józef Potocki – wójt Gminy Zakrzówek, przecinając wstęgę u wejścia do siedziby przy ul. Żeromskiego 17 w Zakrzówku.

Spółdzielnia działa wielobranżowo – panie opiekują się osobami starszymi, sprzątają biura i mieszkania prywatne, szyją ubranka dla dzieci i nie tylko, wykonują manicure hybrydowy oraz biżuterię dla kobiet, a jeśli jest potrzeba piorą dywany i tapicerki. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą spółdzielni, dostępną na facebooku oraz do skorzystania z jej usług.

 

(Kliknij na dowolne zdjęcie, aby zobaczyć cały album.)