Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na Lubelskie Forum Inicjatyw Pozarządowych 2018 Konwent - Regionalna Sieć Współpracy Organizacji Pozarządowych z Samorządem Terytorialnym.

W dniach 4-5 października 2018 roku w ramach Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych 2018 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, odbędzie się Konwent – Regionalna Sieć Współpracy Organizacji Pozarządowych z Samorządem Terytorialnym. Organizatorami przedsięwzięcia są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego (RDPP WL), Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Pierwszego dnia zaplanowano wystąpienia osób od wielu lat związanych z trzecim sektorem. Tematyka Konwentu jest ściśle połączona z aktualną sytuacją organizacji pozarządowych. Zostaną poruszone między innymi kwestie dotyczące Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO, przepisów związanych z ochroną danych osobowych z uwagi na wejście w życie RODO, współpracy trzeciego sektora z biznesem oraz kreowania wizerunku organizacji pozarządowych. Podsumowaniem części konferencyjnej będzie panel dyskusyjny na temat „Co dalej z III Sektorem?. Organizacje pozarządowe na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego po 1989 roku”. Konferencji będzie towarzyszyć uroczysta Gala, na której zostaną wręczone „Nagrody Trzeciego Sektora” przyznawane przez RDPP WL, „Nagrody dla NGO z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę” oraz nagrody „Złoty Parasol NGO” przyznane przez Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych – największą organizację parasolową w województwie lubelskim.

Drugi dzień Konwentu będzie miał charakter praktyczny – zorganizowanych zostanie osiem różnorodnych warsztatów tematycznych ściśle związanych z działalnością pozarządową, które prowadzone będą przez praktyków z terenu województwa lubelskiego i nie tylko.

Program Konwentu zostanie umieszczony w późniejszym terminie.

Zapraszamy do udziału w konferencji członków, pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli samorządów terytorialnych z terenu województwa lubelskiego. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 25 września 2018 roku i dostarczenie go drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem na numer 81 5287644.

Dodatkowych informacji udziela Anna Harkot, tel. 81 5287624, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Zofia Jaroszek, tel. 81 5287622, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Formularz elektroniczny LFIP 2018

 

Więcej informacji:

 

 

Załączniki:

pdf Regulamin uczestnictwa

pdf Oświadczenie uczestnika

doc Formularz zgłoszeniowy